Jak se dělá cena?

Vzhledem k tomu, že skříně na míru jsou nábytkem, který se vyrábí na dle požadavků toho kterého zákazníka, nemůže laik před objednávkou určit jeho cenu. Cena se totiž skládá z mnoha faktorů. 

Materiál vestavěné skříně

Dřevo

Základním kritériem určujícím cenu skříně na míru je jistě materiál, ze kterého je vyrobena. Nejnákladnější položkou při výrobě vestavěné skříně je dřevo. Je jen na vás, pro jaké dřevo se rozhodnete, a od toho se odvíjí i jeho cena. Proto se informujte o ceně jednotlivých provedení. 

Kování

Nedílnou součástí skříně na míru je kování. Kování zahrnuje různé rámy, kolečka a lišty, které umožňují bezproblémové otvírání skříně, a určuje i její životnost. Kování byste proto měli volit pokud možno co nejkvalitnější. Příjemným bonusem pak je, že se kování vyrábí v mnoha barevných variacích. Můžete si tak vybrat to, které bude sedět k celkovému provedení vestavěné skříně, ale i k interiéru domu.

Velikost skříně

Velice důležitým faktorem je také velikost skříně na míru. Někdo chce malou skříňku do volného výklenku, někdo ale požaduje giganta táhnoucího se podél celé stěny.

Doplňky k vestavěné skříni

K vestavěným skříním existuje obrovské množství doplňků, kterými jsou různé držáky, koše, věšáky či zásuvky. Je jen na vás, které z nich využijete. Již před objednávkou je dobré si rozmyslet, co do vestavěné skříně potřebujete uložit, a tomu podřídit výběr doplňků. 

Odhad ceny před zhotovením? Žádný problém!

Nejlepší věc, jakou můžete udělat, je pozvat si technika od společnosti, které vám vestavěnou skříň bude vyrábět. Kromě toho, že přesně zaměří potřebné prostory, mu také můžete sdělit veškeré své požadavky. Poměrně přesně tak spolu dokážete určit výslednou cenu skříně a vyhnout se tak případným nedorozuměním.